Локомотив София успя да излъже Славия с 1:0 в столичното дерби от

...

Локо София излъга Славия в столичното дерби

Локомотив София съумя да излъже Славия с 1:0 в столичното дерби от 24-ия кръг в efbet Лига. Карлос Франса откри в 55-а минута, а секунди по-рано ВАР анулира гол на Тони Тасев поради нарушаване в хода на офанзивата. Двубоят беше много равносилен, като гостите имаха своите шансове за гол, само че не съумяха да покажат нужната успеваемост.

Първият късмет за домакините пристигна още след 4 минути. След извеждащ пас към Ертан Томбак, той съумя да откри Тони Тасев пред вратата на Локо София, само че крилото пропусна задачата от хубава позиция.

Секунди по-късно Галин Иванов стреля тъкмо, само че без проблеми за Бубакар Гайе.

В 11- а минута пристигна и сериозен късмет за домакините. След центриране на Карлос Франса, Ертан Томбак позволи сериозна неточност, като след безредие Мартин Райнов стреля, само че Вуцов избави.

В 22-а минута Карлос Франса стреля от дребен ъгъл, само че Вуцов мазета в корнер.

Постепенно положителните ситауции за гол понижиха, като и темпото на мача леко поспадна. До края на частта се стигна единствено до няколко неточни удари с глава на играчи от двата отбора след статични положения.

Началото на втората част беше обвързвано с много драма в границите на няколко минути. Славия си намерения, че поведе след гол на Тони Тасев, само че ВАР анулира попадението поради нарушаване на Владмир Николов в хода на офанзивата.

Само 30 секунди по-късно " железничарите " наказаха своя съперник. В ответната офанзива се стигна до състояние за Карлос Франса, който съумя да матира Вуцов за 1:0.

" Белите " се хвърлиха напред в офанзиви, само че макар огромната численост неточни изстрели имаше малко същински шансове. Един подобен падна на крайници на Емил Стоев в 64-а минута, чийто удар от към 12 метра обаче срещна тяло на съотборник.

Добавеното време на мача беше 13 минути, откакто хвърлени факли стопираха срещата за няколко минути. В продължението Тони Тасев опитва упорит шут, който обаче мина много настрана от вратата на Гайе.

Ето и съставите на двата отбора:

Локомотив (София): 1. Бубакар Гай, 44. Божидар Кацаров, 3. Марио Петков, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев, 5. Давид Малембана, 8. Мартин Райнов, 89. Матеус Дуарте, 94. Юлиан Ненов, 29. Станислав Костов, 11. Карлос Франса

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 4. Людовик Соарес, 19. Чунг Нгуен-До, 17. Ерол Дост, 33. Галин Иванов, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов